Žirmūnų psichikos sveikatos centras

Maurice Berger ir Isabelle Gravillion „Mano tėvai skiriasi“

Žirmūnų psichikos sveikatos centro naujienos

Vertimas iš prancūzų kalbos, išleista UAB „Baltų lankų“ leidybos 2010 m.

„Taigi, užuot sakę raminamas kalbas ( kurios vertinamos, nes leidžia atsikratyti kaltės), nusprendėme pažvelgti į skyrybas tiesiai ir pamėginome pasijusti vaiko vietoje. Ką jis išgyvena, kai gyvybę jam suteikusi pora subyra į šipulius? Jam kyla visokiausių jausmų ( tai suprasime skaitydami knygą), ir nebūtinai labai malonių. Baimė, pyktis, kaltė, sumaištis…“ – tokia įžanga knygos esmę nusako viena autorių – žurnalistė Isabelle Gravillon.

Kitas bendraautorius – vaikų psichiatras psichoterapeutas profesorius Maurice Berger – pateikia savo klinikinio darbo konkrečius atvejus ir jų psichologinius apibendrinimus.

Knygoje rasime nenuobodžiai, bet ir nebanaliai aprašytas tokias panašias į savo, draugų ar bendradarbių gyvenimo situacijas ir tai, kaip tai atrodo vaiko akimis, ką jis išgyvena ir kaip su tuo bando susidoroti. Profesionalus ir kartu jautrus požiūris kviečia skaitytojus būti atidesniems vaiko jausmams, pateikia psichologonius santykių ir elgesio paaiškinimus, kurie, atrodo, vienu atveju gali nuraminti, kitu – paskatinti rūpestį, bet visumoje kuria platesnį bedražmogiškų santykių supratimą.

Citata iš psl. 55:

Neramus sugrįžimas

Galiausiai būkime atsargūs ir nepalaikykime pykčiu to, kas nėra pyktis…Daugelis tėvų skundžiasi, kad jų vaikas blogai elgiasi sugrįžęs iš kito gimdytojo namų. Jis irzlus, nemalonus, nepaklusnus. Tada skubiai iškeliamos šiek tiek supaprastintos hipotezės. Vaiko tėvas ( arba motina) yra nepakankamai griežtas , todėl mažylis jo ( arba jos ) namuose įgijo blogų įpročių. Jo tėvas ( arba motina ) pernelyg griežtas, todėl vaikas „išsikrauna“ sugrįžęs.
Tevai
SKIRTINGOS SPALVOS 10 LAIDA - Justės Arlauskaitės-Jazzu istorija (savižudybių prevencija)
16 birž., 2023
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos pristato dešimtąją laidą ir jos pašnekovę – Justę Arlauskaitę-Jazzu. Šioje laidoje žinoma atlikėja kalbėjo apie emocinę sveikatą ir savižudybių prevenciją Itin atvirame pokalbyje Justė pasidalijo įvairiomis gyvenimo patirtimis apie santykius su žmonėmis, vaikystėje išmoktas pamokas, ilgai trukusią kovą su priklausomybėmis, panikos atakomis, kelionę sveikimo link ir iš naujo užgimusią Justę, kuomet ant rankų pradėjo sūpuoti savo sūnų Majų. Kaip ir pati Justė laidos metu atviravo, kad gyvenime atlikėja save suprato kaip balsą, o kai jį staiga prarado, nebematė tikslo toliau gyventi, jautėsi nereikalinga nei sau, nei kitiems. Užtruko laiko save susirinkti ir suprasti, kad Justė nėra tik apie balsą. „Pradėjau remtis į kitus žmones, ieškoti pagalbos, kurios nėra gėda ieškoti, tai yra drąsa prašyti pagalbos ir eiti šviesos link“, – atvirauja Justė.
EPA 2023
05 bal., 2023
Kovo 25-28 dienomis Paryžiuje vyko 31- asis Europos psichiatrų kongresas, kuriame dalyvavo du gydytojai psichiatrai iš mūsų centro. Daug naujų tyrimų, gydymo metodų. Kiekvieną dieną buvo skaitoma po 2 pranešimus apie ADHD. Europoje šiam sutrikimui pastaruoju metu skiriamas didelis dėmesys.
27 vas., 2023
Scientists have made a startling discovery. According to a new study researchers presented at the 35th Annual European College of Neuropsychopharmacology in Vienna, certain anti-depressants can cause drastic changes in the brain. In fact, they may even be able to rewire brains affected by major depressive disorder. Major depressive disorder, or MDD as I’ll refer to it from here out, is a mental health disorder that is characterized by persistent depressing moods, dark thoughts, and a general loss of interest in any activities. It can cause major impairment in the daily lives of people affected by it. Now, though, we may be able to treat it by using certain anti-depressants to change how the brain is wired. In the past, researchers have found that anti-depressants and even behavioral therapy and electroconvulsive therapy just don’t work for everyone that suffers from MDD. However, a group of researchers in Germany are now claiming that anti-depressants can change the brain structures themselves. However, they aren’t sure how long those changes will remain. Past studies have found that serious bouts of depression are often associated with a change in the volume of gray matter and white matter found within the brain. Each type of brain matter is associated with different functions of the body, and any changes in them can drastically change how our brains react. As such, being able to change the brain’s structure with anti-depressants is huge.
Share by: